Фізособа сплачує земельний податок за новопридбану земельну ділянку

14 лютого 2017 238

Суми земельного податку (далі — податок) фізособам нараховують контролюючі органи (за місцем знаходження земельної ділянки).

Вони надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачує попередній власник за період із 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на земельну ділянку. Відповідно, новий власник сплачує податок починаючи з місяця, коли він набув право власності.

У цьому разі контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власникові після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо перехід права власності відбувається після 1 липня поточного року, контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Раніше надане податкове повідомлення-рішення вважають скасованим (відкликаним).

Разом із цим фізособа, яка має право на пільгу зі сплати земельного податку і є власником декількох земельних ділянок одного напряму використання, повинна обрати земельну ділянку, до якої застосовуватимуть пільгу. Для цього така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільгу починають застосовувати до обраної земельної ділянки з базового податкового періоду, у якому подано таку заяву.

Лист від 08.02.2017 № 3012/7/99-99-13-03-01-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль