Важливі зміни у трансфертному ціноутворенні: роз’яснюють податківці

10 лютого 2017 300

Податківці роз’яснили нюанси контролю за трансфертним ціноутворенням у 2017 році у зв’язку із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII.

Насамперед змінилися вартісні критерії визнання операцій контрольованими: обсяг річного доходу платника податків підвищено з 50 до 150 млн. грн., обсяг операцій платника з одним контрагентом збільшено з 5 до 10 млн. грн. Ці нові показники для визнання господарських операцій контрольованими поширюються на операції, що їх проводять після 01.01.2017.

Податківці зауважили, що головним критерієм для віднесення операцій до контрольованих є несплата контрагентом-нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у країні, де він зареєстрований. Отже, за умови сплати цього податку нерезидентом у звітному році й за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а»-«в» підпункту 39.2.1.1 Податкового кодексу України (ПК) операції не визнають контрольованими.

У листі також звернули увагу платників податку на прибуток на уточнення застосування методів встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки». Зокрема, на можливість використання для методу чистого прибутку не лише показників рентабельності, які базуються на показнику чистого прибутку, а й показника рентабельності операційних витрат.

Метод чистого прибутку використовують, наприклад, за відсутності або недостатності інформації, на підставі якої можна обґрунтовано дійти висновку про достатній рівень зіставності умов контрольованої операції з умовами зіставної(их) неконтрольованої(их) операції(й) у разі використання методів порівняльної неконтрольованої ціни, ціни перепродажу або «витрати плюс».

Лист ДФС від 02.02.2017 № 2376/7/99-99-15-02-01-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль