Податкова накладна з помилковою датою: що з податковим кредитом

10 лютого 2017 762

Якщо помилки у реквізитах податкової накладної, визначених пунктом 201.1 Податкового кодексу України (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони і суму податкових зобов’язань, така податкова накладна є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Податкова накладна, у якій допущено помилку в даті складання, не дає змоги ідентифікувати період здійснення операції, а тому покупець не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену в такій податковій накладній.

Пояснюється це тим, що податкову накладну складають на дату виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг.

Водночас, якщо продавець товарів/послуг припустився помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця. До заяви додають копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів/послуг, або первинних документів, що підтверджують факт отримання товарів/послуг.

Скарга покупця є підставою для проведення контролюючим органом документальної перевірки продавця для з’ясування достовірності і повноти нарахування ним зобов’язань з ПДВ за такою операцією.

При цьому допущення продавцем помилок у зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, виявлених контролюючим органом за результатами такої перевірки, — тягне за собою накладення на продавця штрафу у розмірі 170 грн. та зобов’язання виправити такі помилки.

Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 08.02.2017 № 549/10/14-29-12-01-10Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль