Компенсація орендодавцеві земельного податку: з ПДВ чи без

7 лютого 2017 566

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до статті 186 Податкового кодексу України.

До складу договірної (контрактної) вартості включають будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що їх передає платникові податків покупець безпосередньо або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

У складі вартості орендної плати за рухоме/нерухоме майно орендар має здійснювати економічне відшкодування (компенсацію) всіх елементів витрат, пов’язаних із послугами з надання майна в оренду. Зокрема, йдеться про такі складові, як земельний податок, орендна плата за землю, податок на нерухоме майно чи транспортний податок. Водночас суми відшкодування орендодавцеві — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та енергоносії не включають до бази оподаткування.

Якщо орендодавець та орендар уклали між собою окремі договори про компенсацію орендарем витрат, які не включаються орендодавцем до складу орендної плати, а підлягають окремій оплаті, суми коштів, сплачених (відшкодованих, компенсованих) за такими договорами, орендодавець не включає до бази оподаткування послуги з оренди рухомого/нерухомого майна. Позаяк це окремі самостійні операції з постачання послуг і їх розглядають як окремий об’єкт оподаткування.

Лист ГУ ДФС від 31.01.2017 № 696/9/26-15-12-01-18Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль