Податковий борг, який виник з вини банку, залишається боргом і підлягає сплаті

7 лютого 2017 224

Фахівці ДФС розглянули ситуацію, коли підприємство не може скористатися власними грошовими коштами для сплати податків і зборів, маючи їх у достатній кількості на банківському рахунку, відкритому у фінансовій установі, у якій введено тимчасову адміністрацію і рух на поточних рахунках призупинено на невизначений строк.

За таких умов платник податків має надати контролюючому органу підтвердні документи про те, що податки та збори не перераховано до бюджету через відповідні обставини, які виникли з вини банку. Такими документами в т. ч.. але не виключно, можуть бути листи-звернення до адміністрації банку з проханням перерахувати податки, платіжні доручення, оформлені у паперовому вигляді, тощо.

Утім, податковий борг платника податків, який виник з вини банку, все одно залишається боргом такого платника і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Тобто, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, в т. ч. в разі невиконання чи порушення банком строків виконання доручень клієнта на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового зобов’язання або податкового боргу. Податковий орган, своєю чергою, має стягнути такий податковий борг та/або зарахувати платежі, здійснені через установи інших банків, у передбаченій Податковим кодексом черговості погашення податкових зобов’язань та податкового боргу.

При цьому фіскали нагадали, що джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань чи погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у т. ч. ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит) та з інших джерел.

Лист ДФС від 24.01.2017 № 1575/7/99-99-12-03Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль