Компенсація за використання особистого автомобіля працівника без договору оренди — додаткове благо

2 лютого 2017 997

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, включають до складу його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що їх виплачує (надає) платникові податку податковий агент, якщо такий дохід не є зарплатою і не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами, укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV Податкового кодексу України; ПК).

Положеннями Кодексу законів про працю України передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівникові витрати на проїзд. А саме:

  • у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;
  • у зв’язку зі службовими відрядженнями.

Поряд із тим за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Тому сума компенсації, яку юридична особа виплачує найманому працівникові за використання ним під час виконання службових обов’язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, є додатковим благом такого працівника. Також додатковим благом є вартість пального, що придбаває підприємство для експлуатації автомобіля з метою виконання працівником службових обов’язків.

Дохід у вигляді додаткового блага оподатковують ПДФО.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 23.01.2017 № 1244/10/26-15-13-01-12Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль