Уточнено суб’єктний склад перевіряльників та порядок прийняття податкових повідомлень-рішень

25 січня 2017 728

З 01.01.2017 організовувати та проводити документальні та фактичні перевірки можуть лише контролюючі органи обласного та центрального рівнів. Зокрема, видавати наказ про проведення, оформлювати направлення (посвідчення), складати акт (довідку) та податкові повідомлення-рішення, вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ за їх результатами.

При цьому рішення про проведення документальної планової, позапланової та фактичної перевірки може приймати не тільки керівник органу ДФС, а і його заступник або уповноважена особа.

Крім того, встановлено загальний порядок прийняття податкових повідомлень-рішень (ППР) за результатами фактичних перевірок. Так, ППР приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки. За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів ППР приймають з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів — протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Разом з тим передбачено зазначення у повідомленнях-рішеннях попередження про необхідність складення та реєстрації у ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до неї.

Рішення про визначення грошових зобов’язань, вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ за матеріалами документальних перевірок, які розпочали (завершили) державні податкові інспекції до 01.01.2017 та строк винесення рішення за якими не настав, приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) відповідного контролюючого органу обласного рівня.

Також запроваджено оприлюднення плану-графіка проведення документальних перевірок на офіційному веб-порталі ДФС до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуть такі документальні планові перевірки.

Лист ДФС від 17.01.2017 № 1005/7/99-99-14-03-03-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль