text
Головбух

Уточнено суб’єктний склад перевіряльників та порядок прийняття податкових повідомлень-рішень

  • 25 січня 2017
  • 728

З 01.01.2017 організовувати та проводити документальні та фактичні перевірки можуть лише контролюючі органи обласного та центрального рівнів. Зокрема, видавати наказ про проведення, оформлювати направлення (посвідчення), складати акт (довідку) та податкові повідомлення-рішення, вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ за їх результатами.

При цьому рішення про проведення документальної планової, позапланової та фактичної перевірки може приймати не тільки керівник органу ДФС, а і його заступник або уповноважена особа.

Крім того, встановлено загальний порядок прийняття податкових повідомлень-рішень (ППР) за результатами фактичних перевірок. Так, ППР приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки. За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів ППР приймають з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів — протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Разом з тим передбачено зазначення у повідомленнях-рішеннях попередження про необхідність складення та реєстрації у ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до неї.

Рішення про визначення грошових зобов’язань, вимоги (рішення) зі сплати ЄСВ за матеріалами документальних перевірок, які розпочали (завершили) державні податкові інспекції до 01.01.2017 та строк винесення рішення за якими не настав, приймає керівник (його заступник або уповноважена особа) відповідного контролюючого органу обласного рівня.

Також запроваджено оприлюднення плану-графіка проведення документальних перевірок на офіційному веб-порталі ДФС до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуть такі документальні планові перевірки.

Лист ДФС від 17.01.2017 № 1005/7/99-99-14-03-03-17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×