Щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах

20 січня 2017 1294

Алгоритм отримання матеріального забезпечення у разі настання  страхового випадку (тимчасової непрацездатності чи відпустки  по вагітності та пологах) застрахованою особою досить простий.

Відповідно до чинного законодавства підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Як правило, отримавши листок непрацездатності працівник має надати його до адміністрації підприємства в перший день  виходу на роботу.

В разі виникнення страхового випадку із застрахованою особою комісія (уповноважений) із соціального страхування  на підприємстві приймає рішення про призначення (відмову) у наданні матеріального забезпечення застрахованій особі. Наданий працівником листок непрацездатності має бути розглянутий комісією (уповноваженим) протягом 10 днів з дня його надходження.

Слід зазначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності (крім допомоги визначеної п.2-8, ч.1 ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105). Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця та має бути виплачена не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати зарплати.

На підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування бухгалтерія підприємства проводить нарахування суми матеріального забезпечення та оформляє у двох примірниках заяву-розрахунок, за зразком, визначеним Порядком  фінансування страхувальників для надання застрахованим особам  матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування  з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 №26. Один примірник документа разом із наданими застрахованими особами документами,  на підставі яких призначається   матеріальне  забезпечення, зберігається у страхувальника, інший – подається  до робочого органу Фонду для отримання фінансування матеріального забезпечення.

Після отримання заяви-розрахунку робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

Після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені діючим законодавством, тобто у найближчий день, встановлений для виплати заробітної плати.

Київське міське відділення
Фонду соціального страхування з тимчасової страти працездатностіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль