Робота за сумісництвом в умовах неповного робочого часу та мінімальна зарплата

19 січня 2017 3552

Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, крім доплат, не враховують, зокрема, виплати за невідпрацьований робочий час (оплата часу відпустки, компенсація за невикористану щорічну відпустку, допомоги за соціальним страхуванням, матеріальні допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових проблем тощо).

Якщо працівник виконує роботу на умовах внутрішнього сумісництва, забезпечення мінімального розміру заробітної плати обчислюють окремо за кожною посадою (професією) за фактично відпрацьований робочий час.

Отримана працівником винагорода за виконання ним роботи чи надання послуги за відповідним цивільним договором, укладеним з юридичною особою, де він працює за трудовим договором, не бере участі в обчисленні розміру заробітної плати для забезпечення її мінімального розміру.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також якщо працівник не виконав у повному обсязі місячну (годинну) норму праці, мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).

До того ж підвищення законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати в місячному розмірі не є підставою для:

  • запровадження оплати праці на основі мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі;
  • збільшення нормованих завдань, установлених на годину праці;
  • встановлення неповної тривалості робочого часу працівнику.

За порушення законодавства про працю юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, нестимуть адміністративну та фінансову відповідальність.

Управління Держпраці у Хмельницькій областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль