Нюанси оплати за договором, де ціну встановлено в еквіваленті інвалюти

16 січня 2017 683

Грошові зобов’язання мають бути виражені й підлягають оплаті в національній валюті. Встановлювати і сплачувати грошові зобов’язання в іноземній валюті допускається лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Тобто закон передбачає обов’язковість провадження платежів на території України у національній валюті. Проте він не містить заборони використовувати для розрахунків розміру грошових зобов’язань іноземну валюту або інші розрахункові величини.

За цивільним законодавством, якщо у зобов’язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, суму, що підлягає сплаті, у гривнях визначають за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.

Якщо у договорі передбачено інший порядок визначення суми, що підлягає сплаті за укладеним сторонами договором, суд має з’ясувати сутність такого визначення. А саме встановити: чи є належним виконанням зобов’язання сплата суми, яка відповідає еквіваленту вартості нерухомості на день укладення договору, чи сума заборгованості визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу.

Постанова ВСУ від 21.12.2016 № 6-2134цс15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль