Розрахунок середньої зарплати для оплати відпустки

13 січня 2017 2088

Середню зарплату для оплати днів відпусток розраховують на основі зарплати за 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.

Працівникові, який працює на підприємстві менше ніж один рік, середню зарплату обчислюють з огляду на виплати за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

Для нарахування виплат за час відпустки сумарний заробіток за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період слід розділити на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством. Одержаний результат множать на число календарних днів відпустки.

При цьому розрахунковий період для обчислення середньої зарплати за час відпустки залежить від того, у якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надають відпустку.

Наприклад, якщо згідно з наказом працівникові надають щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні з 12.09.2016, а за іншим наказом — додаткову відпустку, яка починається у жовтні 2016 року, то під час обчислення середньої зарплати для оплати щорічної відпустки розрахунковим періодом буде вересень 2015 року — серпень 2016 року, а для оплати часу додаткової відпустки — жовтень 2015 року — вересень 2016 року.

Лист Мінсоцполітики від 26.10.2016 № 1475/13/84-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль