text
Головбух

Нюанси добровільної реєстрації платника ПДВ

  • 4 січня 2017
  • 485

Державна фіскальна служба України дала роз’яснення щодо питань реєстрації платником ПДВ та сплати ПДВ для тих, хто добровільно реєструється як платник ПДВ, незважаючи на те, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПК) суми (1 млн. грн.).

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається згідно з п. 183.7 ст. 183 ПК не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

У разі добровільної реєстрації у заяві можна навести бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку на додану вартість, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.

Форма заяви про реєстрацію платників податку на додану вартість, порядок її подання, а також порядок реєстрації платників податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено ст. 200 ПК.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 ПК сума податку, що підлягає сплаті або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПК, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у встановлені строки.

Сума податкового зобов'язання з ПДВ, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ст. 203 ПК для подання податкової декларації.

Відповідно до порядку визначення доходів та їх складу для платників єдиного податку першої - третьої груп, встановленого ст. 292 ПК, до складу доходу не включаються, зокрема, суми податку на додану вартість (п. 292.11 ст. 292 ПК).

Лист ДФС від 06.12.2016 р. N 13096/Щ/99-99-13-01-02-14

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×