Податковий кредит за рахунками з показниками приладів обліку

27 грудня 2016 453

Підставою для нарахування сум податку, які відносять до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у пункті 201.11 Податкового кодексу.

Так, податковий кредит може бути сформований платником податку без отримання податкової накладної на підставі рахунка за послуги, виставленого їх постачальником, за дотримання таких обов’язкових умов:

  • постачається послуга;
  • вартість послуг визначається за показниками приладів обліку;
  • рахунок містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер продавця (постачальника) таких послуг.

Тож якщо договором передбачено постачання послуг, зокрема з водопостачання, водовідведення, газо- та електропостачання, теплопостачання, вартість яких визначають за показниками приладів обліку, і рахунок, виставлений їх постачальником, містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер постачальника послуг, то на підставі такого рахунку отримувач послуг може сформувати податковий кредит без отримання податкової накладної.

Дату формування податкового кредиту за таким рахунком визначають за правилом «першої події». А саме — за датою складання рахунка або за датою списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату таких послуг.

А от якщо датою формування податкового кредиту на підставі рахунка за послуги, вартість яких визначають за показниками приладів обліку, для платників податку, які використовують «касовий метод» формування податкового кредиту, є дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості таких поставлених йому послуг.

Лист ДФС від 23.12.2016 № 40753/7/99-99-15-03-01-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль