Коли поворотну фінансову допомогу включають до доходу

26 грудня 2016 1608

До загального оподатковуваного доходу платника податку не включають основну суму поворотної фінансової допомоги, яку він отримує.

Чинне законодавство визначає такі поняття, як «строк дії договору» і «строк (термін) виконання зобов’язання». Так, якщо у зобов’язанні встановлено строк (термін) його виконання, воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

А от строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої зобов’язання згідно з договором.

Тож основна сума поворотної фінансової допомоги, яку отримує фізична особа на підставі укладеного договору позики протягом строку його дії, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Якщо боржник не виконує зобов’язання у строк, визначений договором, тобто не повертає поворотну фінансову допомогу, тоді суму заборгованості включають до оподатковуваного доходу платника податку в разі її анулювання (прощення) кредитором до закінчення строку позовної давності або в разі спливу строку позовної давності.

Лист ГУ ДФС у Житомирській області від 22.12.2016 № 1189/6/06-30-12-03-20Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль