Відсутність складських документів на зерно — не доказ фіктивності операцій

19 грудня 2016 524

Суд не прийняв до уваги доводи податківців щодо нереальності здійснення господарських операцій підприємством з огляду, зокрема, на відсутність в останнього сертифікатів якості зернових та документів складського обліку. Позаяк такі доводи суперечать чинному законодавству.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII (чинний з 26.04.2014) скасовано сертифікацію якості зерна.

А відповідно до пункту 24 статті 1 Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» від 04.07.2002 № 37-IV складські документи на зерно — товаророзпорядчі документи, що видає зерновий склад власнику зерна як підтвердження прийняття зерна на зберігання та посвідчення наявності зерна і зобовʼязання зернового складу повернути його володільцеві такого документа. За цим же Законом договір складського зберігання укладають у письмовій формі, що підтверджується видачею власнику зерна складського документа.

Отже, документи складського обліку потрібні у випадку наявності між власником зерна і зерновим складом договору зберігання.

Водночас, як встановив суд і не заперечували податківці, підприємству-позивачу на праві власності належить зерновий термінал у порту. Тому, на думку суду, якщо позивач зберігав придбане зерно у своєму власному складському приміщенні, він не повинен був виписувати складські документи.

Постанова Одеського апеляційного адміністративного суду
від 01.12.2016 № 815/3888/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль