Нюанси електронного митного декларування для формування податкового кредиту

9 грудня 2016 384

Для встановлення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів визначальною є дата оформлення митної декларації (МД). Тобто дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яку визначають за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої повної декларації або додаткових декларацій до попередніх, тимчасових або періодичних митних декларацій відбитку особистої номерної печатки. У разі електронного декларування — за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної або електронної додаткової декларації після перетворення її у візуальну форму.

За письмовим зверненням осіб, а також у випадках, передбачених законодавством, митний орган (підрозділ митного органу) засвідчує копії оформлених електронних МД на папері. Копія електронної МД на папері являє собою засвідчене посадовою особою митного органу в порядку, передбаченому цим підпунктом, візуальне подання на папері оформленої митним органом електронної МД, відображеної у форматі *.xps.

Засвідчує копії посадова особа митного органу, проставляючи у верхній частині лицьового боку кожного аркуша роздрукованої на папері копії електронної митної декларації відмітку «Копія. Згідно з оригіналом», особистий підпис, ініціали та прізвище, дату засвідчення та відбиток особистої номерної печатки.

Тобто у випадку митного оформлення товарів з використанням електронної митної декларації для формування податкового кредиту оформлювати електронну митну декларацію на паперових носіях не обов’язково.

Під час перевірок підприємства, якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювали з використанням електронної МД, її надають контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку платника податків. Для додаткового надання платником податку до контролюючого органу її копій немає підстав.

Копії МД платник надає до контролюючих органів у випадку, якщо митне оформлення здійснювали з використанням не електронної, а звичайної МД (оформленої на паперових бланках з відбитком печатки).

Лист ДФС від 18.11.2016 № 24934/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль