text
Головбух

Нюанси електронного митного декларування для формування податкового кредиту

  • 9 грудня 2016
  • 431

Для встановлення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів визначальною є дата оформлення митної декларації (МД). Тобто дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яку визначають за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої повної декларації або додаткових декларацій до попередніх, тимчасових або періодичних митних декларацій відбитку особистої номерної печатки. У разі електронного декларування — за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної або електронної додаткової декларації після перетворення її у візуальну форму.

За письмовим зверненням осіб, а також у випадках, передбачених законодавством, митний орган (підрозділ митного органу) засвідчує копії оформлених електронних МД на папері. Копія електронної МД на папері являє собою засвідчене посадовою особою митного органу в порядку, передбаченому цим підпунктом, візуальне подання на папері оформленої митним органом електронної МД, відображеної у форматі *.xps.

Засвідчує копії посадова особа митного органу, проставляючи у верхній частині лицьового боку кожного аркуша роздрукованої на папері копії електронної митної декларації відмітку «Копія. Згідно з оригіналом», особистий підпис, ініціали та прізвище, дату засвідчення та відбиток особистої номерної печатки.

Тобто у випадку митного оформлення товарів з використанням електронної митної декларації для формування податкового кредиту оформлювати електронну митну декларацію на паперових носіях не обов’язково.

Під час перевірок підприємства, якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювали з використанням електронної МД, її надають контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку платника податків. Для додаткового надання платником податку до контролюючого органу її копій немає підстав.

Копії МД платник надає до контролюючих органів у випадку, якщо митне оформлення здійснювали з використанням не електронної, а звичайної МД (оформленої на паперових бланках з відбитком печатки).

Лист ДФС від 18.11.2016 № 24934/6/99-99-15-03-02-15

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×