Запровадження мораторію у зв’язку з банкрутством не звільняє від сплати податків

5 грудня 2016 241

Порушення провадження у справі про банкрутство не зумовлює завершення підприємницької діяльності боржника. Він має право укладати договори та вчиняти інші правочини, у зв’язку з чим у нього виникають права та обов’язки, виконання яких забезпечується на загальних засадах. Отже, дія мораторію поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів.

За зобов’язаннями поточних кредиторів згідно із загальними правилами нараховують неустойку (штраф, пеню), застосовують інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), у т. ч. штрафних санкцій, нарахованих на підставі положень Податкового кодексу України.

Такий висновок кореспондує також зі змістом частини першої статті 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.1992 № 2343-XII. Згідно з цією нормою нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості за зобов’язаннями, строк виконання яких настав після порушення справи про банкрутство та запровадження мораторію, припиняється лише з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Аналогічну правову позицію висловив і Верховний Суд України у рішеннях від 26.02.2013 у справі № 21-34а12, від 09.07.2013 у справі № 21-178а12.

Тому доводи підприємства-позивача щодо неможливості застосування до нього штрафних санкцій і нарахування пені за несвоєчасну сплату грошового зобов’язання з екологічного податку після порушення провадження у справі про банкрутство та введення мораторію суд визнав необгрунтованими.

Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду
від 02.11.2016 № 812/1044/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль