Зазнав змін Типовий договір оренди землі

28 листопада 2016 3434

Уряд переглянув типову форму договору оренди землі, надавши можливість юридичним та фізичним особам укладати договір оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.

Важливим є зменшення кількості істотних умов, які відображали у ньому раніше. Відтак із договору вилучено розділ «Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду».

Водночас змінами уточнено предмет договору, форми та розміри орендної плати.

 Запитайте нашого експерта

НАПИСАТИ ПИТАННЯ

Як наслідок, під час зазначення предмета договору, крім цільового призначення та місцезнаходження земельної ділянки, тепер слід зазначати ще й її кадастровий номер.

Конкретизовано, що фіксувати в договорі нормативну грошову оцінку землі потрібно саме на дату укладення договору. При цьому перелік підстав для перегляду розміру орендної плати доповнено новою — зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності.

Уже не фігурує у договорі відробіткова форма орендної плати. Разом із тим передбачено, що розрахунок орендної плати в натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення плати.

Встановлено також мінімальні строки оренди:

  • не менше ніж 7 років — щодо земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства;
  • не менше ніж 10 років — для сільськогосподарських ділянок, на яких проводиться гідротехнічна меліорація;
  • не менш як 30 років — у разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності.

Договір також доповнено виносками такого змісту:

  • у разі передачі в оренду для ведення товарного сільгоспвиробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільгосппризначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, включається зобов’язання орендаря здійснювати інвестиції у розвиток та модернізацію відповідних меліоративних систем і об’єктів інженерної інфраструктури та сприяти їх належній експлуатації;
  • у разі оренди земельних ділянок сільгосппризначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства рекомендується додати до договору агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.

І, нарешті, із договору вилучено згадки про його державну реєстрацію. Відповідно, тепер сторони укладатимуть його у двох примірниках (до цього передбачався ще один примірник для органу реєстрації договору). Передбачено, що договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Утім, якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір вважають укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Постанова КМУ від 23.11.2016  № 843Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні