Уточнено джерела збільшення статутного капіталу акціонерних товариств

21 листопада 2016 363

Статутний капітал акціонерного товариства (публічного чи приватного) із залученням додаткових внесків збільшується шляхом розміщення додаткових акцій.

При цьому уточнено, що збільшувати статутний капітал акціонерного товариства відтепер можна за рахунок додаткових внесків, здійснених у т. ч. шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог за грошовими зобов’язаннями (окрім прав вимоги за зобов’язаннями з виплати зарплати, а також за зобов’язаннями щодо сплати ЄСВ, податків і зборів (обов’язкових платежів) та іншими зобов’язаннями перед державним і місцевими бюджетами).

У разі розміщення акцій їх оплачують грошовими коштами або, за згодою між товариством та інвестором, — шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог за грошовими зобов’язаннями, майновими правами, немайновими правами, що мають грошову вартість, цінними паперами (крім боргових емісійних цінних паперів, емітентом яких є набувач, та векселів), іншим майном.

У разі оплати акцій грошовими внесками, здійсненими шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог за грошовими зобов’язаннями, такі зобов’язання товариства припиняються.

Обмеження щодо форм оплати акцій встановлюються законом і статутом акціонерного товариства.

Дозволено також переводити грошові зобов’язання в акції товариства шляхом приватного розміщення додаткових акцій номінальної вартості, що існує (крім банків).

Рішення НКЦПФР від 27.09.2016 № 950Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль