Як виписують податкові накладні за оплати сертифікатом

16 листопада 2016 264

У разі реалізації подарункового сертифіката у магазині роздрібної торгівлі з використанням РРО податкові зобов’язання з ПДВ визначають на дату оприбуткування коштів, сплачених за такий подарунковий сертифікат, у касі платника ПДВ («перша подія»).

А от оплата таким сертифікатом придбаної продукції буде «другою подією», яка не має податкових наслідків для визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

Суму реалізації подарункового сертифіката включають до податкової накладної, складеної за щоденним підсумком операцій на дату такої реалізації. На дату ж фактичного отримання продукції з оплатою таким сертифікатом вартість продукції не включають до податкової накладної, що складають за щоденним підсумком операцій на цю дату (за умови, що вартість продукції дорівнює вартості подарункового сертифіката).

У разі якщо вартість продукції, яку оплачують подарунковим сертифікатом, перевищує вартість сертифіката, різниця між вартістю продукції та вартістю подарункового сертифіката, яку покупець оплачує додатково, відображають у податковій накладній. Її складають за щоденним підсумком операцій на дату фактичного отримання продукції з використанням подарункового сертифіката.

Якщо ж вартість продукції, що оплачують подарунковим сертифікатом, менша від вартості сертифіката, різницю між вартістю продукції та вартістю сертифіката покупцю не повертають. Позаяк вважається, що продукцію продано за вартістю, що дорівнює вартості подарункового сертифіката. Податкові зобов’язання з ПДВ, сформовані на дату реалізації подарункового сертифіката, не коригують.

Лист ДФС від 21.10.2016 № 22779/6/99-99-15-03-02-15



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль