Оподаткування для платників єдиного податку ІІІ групи - не платників ПДВ

9 листопада 2016 2936

Платник єдиного податку третьої групи, який не є платником ПДВ, зобов’язаний оподатковувати весь дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду, незважаючи на те, що у складі вартості відвантажених товарів, наданих робіт та послуг, сум податків та зборів, під час здійснення ним функцій податкового агента була складова податку на додану вартість.

Про ще дало роз‘яснення Головне управління ДФС у Закарпатській області.

Згідно п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форми книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками ПДВ) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ) та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за № 800/27245 (далі - Порядки).

Відповідно до вимог Порядків платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, у книзі обліку доходів не відображають понесені витрати. Тож дохід платника єдиного податку, який не є платником ПДВ, не зменшується на суму податку на додану вартість.

На відміну від цього, платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат.

Лист ГУ ДФС у Закарпатській області від 07.11.2016 № 491Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль