Робоча ситуація дня: Визнання доходів за претензіями

12 жовтня 2015 22
Підприємство виграло суд про стягнення заборгованості, штрафів та пені з боржника. Коли підприємству визнавати дохід зі штрафу та пені ― на дату отримання позитивного рішення суду чи на дату надходження коштів на поточний рахунок?
ПРОБЛЕМА
Підприємство виграло суд про стягнення заборгованості, штрафів та пені з боржника. Коли підприємству визнавати дохід зі штрафу та пені ― на дату отримання позитивного рішення суду чи на дату надходження коштів на поточний рахунок?
 
РІШЕННЯ
Одним із базових принципів, на яких грунтується ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, є нарахування та відповідність доходів і витрат (ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV). Відповідно до такого принципу для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів.
Нарахування сум штрафів та пені боржнику підприємство відображає на субрахунку 374 «Розрахунки за претензіями». А отримання доходів ― на субрахунку 715 «Одержані штрафи, пені, неустойки» (Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291).
Детальніше про це читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль