Мораторій на планові перевірки продовжено до 31 грудня 2017 року

4 листопада 2016 5616
Закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», який Верховна Рада прийняла у 3 листопада, передбачає встановити до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Проте, відповідно до Закону до 31 грудня 2017 року можливі позапланові заходи, які проводяться органами державного нагляду (контролю):

1) за погодженням центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності (далі – Державна регуляторна служба);

2) за письмовою заявою суб’єкта господарювання про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Позапланова перевірка на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав проводиться за погодженням Державної регуляторної служби.

Але дія цього Закону не поширюється на перевірки у сферах енергетики та комунальних послуг, на ринок цінних паперів, щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, захисту прав споживачів, на митну справу, експортний контроль, на безпеки використання ядерної енергії, цивільної авіації, архітектурно-будівельного нагляду, щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсі.

Перевірки також модуть продовжувати Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення, Національний банк України, Антимонопольний комітет.

Законопроект № 3153 від 18.09.2015Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль