Придбання будматеріалів для ремонту обладнання: чи може спецрежимник віднести ПДВ до податкового кредиту

1 листопада 2016 39
Правила віднесення платниками ПДВ (зокрема, сільськогосподарськими підприємствами, які перебувають на спеціальному режимі оподаткування) суми податку до складу податкового кредиту визначено статтею 198 Податкового кодексу України.

Товари чи послуги, які придбаваються сільгосппідприємством для використання у виробництві сільгосппродукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою використання у виробництві такої ї продукції, відображаються у розділі ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ з позначками «0121» – «0123» (далі — декларація «0121» – «0123»).

Якщо товари або послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються таким підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільгосптоварів або послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільгосптоварів чи послуг у загальній вартості усіх сільгосптоварів чи послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Розрахунок такої питомої ваги здійснюють у додатку 9 до декларації «0121» – «0123» і відповідно до розрахованої питомої ваги здійснюють розподіл суми сплаченого (нарахованого) ПДВ та обсягів придбання між таблицями 1-3 додатка 10. При цьому такі суми податку та обсяги придбання включаються до рядків 10, 11 декларації «0121» – «0123».

Отже, якщо придбані сільгосппідприємством, яке перебуває на спецрежимі оподаткування, товари або послуги (у тому числі будівельні матеріали: бетон, цемент, метал) використовуються в повному обсязі для виробництва сільгосппродукції, то сума ПДВ, сплачена постачальнику при їх придбанні, відображається у складі податкового кредиту спочатку в рядках 5, 6 таблиць 1-3 додатка 10 залежно від напряму використання таких товарів в сільськогосподарській діяльності з відповідним перенесенням до рядків 10, 11 декларації «0121» – «0123».

Суми ПДВ мають бути підтверджені податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Прес-служба ГУ ДФС у Дніпровській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль