Розмір ЄСВ зріс відповідно до підвищення мінімальної зарплати

15 жовтня 2015 12
Для фізичних осіб — підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, та для підприємців на загальній системі оподаткування з 1 вересня 2015 року мінімальний розмір єдиного внеску становить 478,17 грн.

Податківці нагадали, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 19.09.2015 № 174 змінено розмір мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Із 1 вересня 2015 року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн., прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб — 1378 грн.

Це вплинуло на розмір єдиного соціального внеску. Так, для фізичних осіб — підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, та для підприємців на загальній системі оподаткування (в місяцях, у яких був отриманий оподатковуваний дохід) з 1 вересня 2015 року мінімальний розмір ЄСВ становить 478,17 грн. (1378 х 34,7 %).

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ з 1 вересня 2015 року становить 23426,00 грн.

Якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної зарплати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки єдиного соцвнеску, встановленої для відповідної категорії платника. Тобто з 1 вересня працівникам, які працюють за основним місцем роботи на неповну тарифну ставку та отримують заробітну плату за відпрацьований час, яка не перевищує розміру мінімальної, ЄСВ нараховується виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць (1378,00 грн.).

При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати найманого працівника здійснюється із фактично нарахованого доходу.

Нормативи щодо нарахування ПДФО і застосування податкової соціальної пільги не змінилися, оскільки вони визначаються із прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати станом на 1 січня поточного року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль