Звітність до ФСС з ТВП

17 жовтня 2016 2840
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП) нагадав про початок подання звітності за 9 місяців.

Страхувальники, які протягом кварталу мали витрати за коштами загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, або зобов’язання перед ФСС з ТВП за субрахунками, на яких ведеться облік розрахунків з ФСС з ТВП на початок кожного звітного кварталу та оборотів за субрахунками у звітному кварталі, звітують до органів ФСС з ТВП за 9 місяців 2016 року.  

Порядок формування та подання страхувальниками звітності затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 № 4.  

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття його на облік в органі ФСС з ТВП або за місцем обліку, зазначеному у Державному реєстрі (для зареєстрованих після 01.01.2011).

Звіт подається на вибір страхувальника одним зі способів:

• в електронній формі;

• на паперових носіях;

• поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У разі надсилання звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу органу ФСС з ТВП не пізніше ніж за десять днів до закінчення строку подання звітності.

Звіти на паперових носіях завіряються підписами керівника, головного бухгалтера (за наявності такої посади у страхувальника) та скріплюються печаткою (за наявності).

Електронна форма звітів має відповідати звітам на паперових носіях.

У разі недотримання правил формування та подання звітів вони не приймаються.

Страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів ФСС з ТВП звітність щодо коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не пізніше 20 числа наступного за звітним  періодом місяця.

Тож термін подачі такої звітності — до 20 жовтня 2016 року.

Базовим звітним періодом є квартал.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

• відсутності у страхувальника зобов’язання перед ФСС з ТВП за субрахунками, на яких ведеться облік розрахунків з ФСС з ТВП на початок кожного звітного кварталу та оборотів за субрахунками у звітному кварталі;

• наявності зобов’язання ФСС з ТВП перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів за субрахунками, на яких ведеться облік розрахунків з ФСС з ТВП у звітному кварталі.

У разі якщо страхувальник у звітному періоді змінює місцезнаходження або місце проживання (для фізичних осіб), звіти за цей звітний період подаються до органу ФСС з ТВП за новим місцем взяття на облік.

Звіт складається із головної частини та двох таблиць.

У головній частині звіту зазначаються період, за який складено звіт, та реквізити страхувальника.

У звіті проставляються дані за всіма передбаченими звітом показниками за звітний квартал та наростаючим підсумком з початку звітного року.

Таблиця I «Розрахунки по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування» заповнюється у гривнях з копійками.

У таблиці II «Розшифровка витрат за рахунок страхових коштів» наводиться інформація про витрати, проведені страхувальником на матеріальне забезпечення за їх видами.

У разі виявлення помилки у звітах за формами Ф4-ФСС з ТВП страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт до органу ФСС з ТВП за місцем обліку.

Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності.

Письмове повідомлення про факт виявлення помилки складається у двох примірниках і має містити таку інформацію:

• найменування страхувальника;

• реєстраційний код страхувальника в органі ФСС з ТВП або його номер у Державному реєстрі (для зареєстрованих після 01.01.2011) та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ;

• період виявлення помилки;

• зміст помилки з посиланням на чинне законодавство, згідно з яким робляться виправлення;

• суму відкоригованих внесків або витрат;

• суму донарахованої пені;

• дату складання повідомлення.

Письмове повідомлення надсилається за підписом керівника та головного бухгалтера або фізичної особи — суб’єкта підприємницької діяльності і зберігається у страхувальника (копія) та в органі ФСС з ТВП разом із звітом страхувальника за той квартал, в якому це повідомлення отримане.

Страхувальник при поданні звітності до органу ФСС з ТВП повинен відобразити помилки минулих кварталів звітного року шляхом коригування відповідних показників звітності.

Помилки минулих років, що стосуються фінансових показників (про донараховані або нараховані помилково суми страхових внесків, страхові внески, донараховані внаслідок зайво нарахованих раніше сум допомоги), відображаються в рядку 3 таблиці I звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

Додатково нараховані суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, у тому числі по догляду за хворим членом сім’ї, по вагітності та пологах, а також збільшення кількості днів за листками непрацездатності, що оплачені в минулих роках, відображаються в рядках 1, 2, 3 таблиці II звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП.

За несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності за коштами ФСС з ТВП, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, накладається штраф у розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством.

Прес-служба Харківського обласного відділення ФСС з ТВППідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль