Надання нерезидентом послуг через постійне представництво: що з ПДВ

10 жовтня 2016 378
З огляду на вимоги розділу V Податкового кодексу України (ПК) платником ПДВ може бути будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник ПДВ.

При цьому постійне представництво для цілей розділу V ПК вважається особою (пп. «г» пп. 14.1.139 ПК).

Тобто якщо нерезидент здійснює операції з виконання робіт та надання послуг резиденту на митній території України через своє представництво, такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ за умови реєстрації представництва платником ПДВ.

При здійсненні таких операцій представництво зобов’язане в установлені терміни скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Зареєстрована в ЄРПН податкова накладна для отримувача таких робіт чи послуг є підставою для включення сум ПДВ, зазначених в ній, до складу податкового кредиту.

Якщо ж постійне представництво нерезидента не зареєстроване платником ПДВ, відповідальним за нарахування та сплату ПДВ до бюджету згідно з положеннями пункту 180.2 ПК є отримувач послуг.

Лист ДФС від 13.09.2016 № 19848/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль