Сільгоспвиробник має доплатити ПДВ за 2015 рік

7 жовтня 2016 304
ДФС нагадала сільгоспвиробникам про необхідність перегляду бази оподаткування операцій з постачання у 2015 році самостійно виробленої продукції.

Така необхідність зумовлена тим, що фактичну собівартість власно виробленої продукції підприємство визначає один раз на рік. Продукція власного виробництва протягом року відноситься на витрати за плановою собівартістю з коригуванням її в кінці року до рівня фактичних витрат.

Якщо у 2015 році платник визначав планову собівартість продукції, то у разі її перевищення над договірною вартістю, платник мав додатково скласти  податкову накладну з типом причини «17» на суму такого перевищення планової собівартості над договірною вартістю та зареєструвати її в Єдиному реєстрів податкових накладних (ЄРПН).

Після встановлення фактичної собівартості продукції, податкові зобов’язання, визначені при її постачанні у 2015 році, підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування до податкових накладних з типом причини «17». У графі «Причина коригування» такого розрахунку зазначають «Розрахунок фактичної собівартості сільгосппродукції за 2015 рік».

У разі якщо платник податку не обраховував у 2015 році планову собівартість продукції або договірна вартість поставленої у 2015 році продукції перевищує планову собівартість, але є меншою за фактичну, то на дату розрахунку фактичної собівартості потрібно скласти податкову накладну з типом причини «17» на суму перевищення фактичної собівартості над договірною вартістю, зареєструвати її в ЄРПН та збільшити податкові зобов’язання на зазначену суму.

Податкові накладні з типом причини «17» включають до складу податкових зобов’язань та відображають у податковій декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Лист ДФС від 12.09.2016 № 19611/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль