Строки виплати заробітної плати за час відпустки

5 жовтня 2016 2499
Заробітна плата за час весь щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три календарні дні до початку відпустки (ст. 115 Кодексу законів про працю України, ст. 21 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

При наданні відпустки відповідно до графіка роботодавець має достатньо часу для виплати зарплати. Адже в такому разі працівник узгоджує відпустку з роботодавцем за два тижні до встановленого графіком терміну.

Водночас за умови наявності окремої угоди між працівником і роботодавцем допускається можливість виплати відпускних в інші строки, ніж визначені національним законодавством (ст. 7 Конвенції «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)» № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-III).

За необхідності отримання щорічної відпустки або її частини у стислі терміни (у зв’язку із сімейними обставинами, станом здоров’я тощо) в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання зарплати за неї в терміни, визначені між ним і роботодавцем (лист Мінсоцполітики від 05.01.2012 № 7/13/133-12).

Невчасна виплата зарплати за час щорічної відпустки відповідно є підставою для перенесення відпустки. І підприємство нe має права відмовити працівникові, який звернувся iз заявою пpо перенесення відпустки y зв’язкy з такою обставиною.

За порушення термінів виплати відпускних передбачено накладення адміністративного штрафу в розмірі вiд 30 дo 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Окрім цього, юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, сплачують штрафи в разі:

• порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць чи виплати зарплати не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

• порушення інших вимог трудового законодавства — у розмірі мінімальної заробітної плати.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Прес-служба Управління Держпраці в Кіровоградській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль