У разі подання платником податків уточнюючого розрахунку — штрафи безпідставні

23 вересня 2016 723
Якщо до початку проведення перевірки контролюючим органом платник податку подав уточнюючий розрахунок, він у такий спосіб самостійно усунув виявлені недоліки. Тож у контролюючого органу немає підстав для застосування до такого платника штрафних санкцій.

Таким є висновок ВАСУ у справі щодо правомірності застосування до підприємства штрафних (фінансових) санкцій згідно з пунктом 126.1 Податкового кодексу України (ПК) за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання з єдиного податку.

ПК встановлює право платника податку у разі виявлення помилок у поданій ним податковій звітності внести відповідні зміни шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Якщо ж платник податків самостійно виявляє помилку в поданій ним податковій звітності і подає до контролюючого органу уточнюючий розрахунок з виправленням помилок з урахуванням вимог статті 50 ПК, то у контролюючого органу немає підстав для застосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 126.1 ПК. Адже з поданням уточнюючого розрахунку податкова звітність вважається виправленою і нівелюються правові наслідки помилки, допущеної при її поданні.

Матеріалами справи підтверджено своєчасне подання платником податків до контролюючого органу відповідної звітності, самостійне усунення виявлених недоліків шляхом подання уточнюючого розрахунку до початку проведення перевірки контролюючим органом.

Крім того, ВАСУ зазначив, що притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу з підстав, визначених пунктом 126.1 ПК, передбачене саме за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання. При цьому за змістом зазначеної норми розмір штрафу залежить від кількості днів затримки строку сплати суми грошового зобов’язання та визначається у відсотках від погашеної суми податкового боргу.

Податкове законодавство не визначає подання платником податків до контролюючого органу уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань  джерелом погашення податкового боргу. Тому з огляду на встановлені у цій справі обставини, застосування до платника штрафу, передбаченого пунктом 126.1 ПК, суд назвав безпідставним. У зв’язку з цим спірні податкові повідомлення-рішення визнано такими, що підлягають скасуванню.

Постанова ВАСУ від 08.08.2016  № К/800/47967/15 

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль