Як стягнути пеню за несвоєчасне відшкодування з бюджету ПДВ

23 вересня 2016 539
Суми ПДВ, не відшкодовані платникам протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня у розмірі 120% облікової ставки НБУ. Керуючись цією нормою Податкового кодексу України (ПК), платник податку подав позов до суду і виграв справу.

Платникам ПДВ — претендентам на отримання бюджетного відшкодування ПДВ знайомі встановлені ПК строки повернення коштів з бюджету. Протягом 30 календарних днів після граничного терміну отримання декларації з ПДВ контролюючий орган проводить камеральну перевірку та у 5-денний строк після закінчення перевірки подає до органу Казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Своєю чергою, орган Казначейства протягом 5 операційних днів після отриманого висновку перераховує кошти на поточний банківський рахунок платника.

Та не всі знають, що за порушення строків відшкодування згідно з пунктом 200.23 ПК має нараховуватись пеня. Згідно з цією нормою суми ПДВ, не відшкодовані платникам протягом визначеного строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120% облікової ставки НБУ, встановленої на дату виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Платник ПДВ скористався своїм правом, звернувся в суд з позовом до податкової інспекції у зв’язку із 28-денною затримкою направлення висновку до органу Казначейства і виграв справу.

При цьому посилання податківців про те, що органи ДФС вищого рівня повинні опрацювати інформацію щодо платників податків, за деклараціями яких сума заявленого бюджетного відшкодування становить більше 100 тис. грн., колегія суддів визнала безпідставним.

 Ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.09.2016 № 822/1161/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль