Чим загрожує недопущення контролера до проведення перевірки

22 вересня 2016 1405
Якщо платник податків відмовляється від проведення перевірки, для якої є всі законні підстави, контролюючі органи можуть заарештувати його майно або звернутися до суду з проханням зупинити видаткові операції.

Посадові особи контролюючого органу мають право проводити документальні виїзні перевірки та фактичні перевірки за наявності підстав для їх проведення та за умови пред’явлення таких документів:

  • копії наказу про проведення перевірки;
  • направлення на проведення перевірки;
  • службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні.

Тому підставою для недопущення їх до проведення перевірки може стати непред’явлення (ненадіслання) зазначених документів або пред’явлення з порушенням вимог до їх оформлення.

Відмова платника податків від проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення може призвести до вжиття контролюючими органами таких дій:

  • застосування арешту майна;
  • звернення до адміністративного суду із позовом про застосування арешту коштів на рахунках у банку платника податків, зокрема, щодо зупинення видаткових операцій.

Водночас фахівці ДФС зауважили, що недопущення до проведення перевірки не позбавляє контролюючі органи права вжити заходів для організації та прийняття рішення про проведення документальної невиїзної перевірки такого платника. У такому разі перевірку проводять на підставі податкової, фінансової і статистичної звітності, податкової інформації, а також інших матеріалів, наданих платником податків або отриманих в інший законний спосіб.

Лист ДФС від 14.09.2016 № 9679/М/99-99-13-04-02-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль