Робоча ситуація дня: Відсутність обов’язкових реквізитів позбавляє документ статусу «первинного»

16 жовтня 2015 64
Постачальники у прибуткових накладних не завжди зазначають місце їх складання. Крім цього, в первинному документі є підпис завскладу, що відпустив товар, головного бухгалтера, директора, проте немає напису «відповідальний за проведення господарської операції і правильність її оформлення». Чи є це порушенням податкового законодавства, які можливі наслідки, штрафні санкції у такому випадку?

ПРОБЛЕМА

Постачальники у прибуткових накладних не завжди зазначають місце їх складання. Крім цього, в первинному документі є підпис завскладу, що відпустив товар, головного бухгалтера, директора, проте немає напису «відповідальний за проведення господарської операції і правильність її оформлення». Чи є це порушенням податкового законодавства, які можливі наслідки, штрафні санкції у такому випадку?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV підставою для бухгалтерського обліку є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Тобто первинні документи слугують підтвердженням факту здійснення господарської операції, що мала місце в діяльності підприємства та впливає на стан майна, капіталу, зобов’язань і фінансових результатів.

Про те, які обов’язкові реквізити повинні мати первинні документи для надання їм юридичної сили і доказовості, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль