Головбух

Оновлено порядок розрахунку субсидій та подання заяв на їх отримання

  • 21 вересня 2016
  • 1172

Уряд переглянув порядок обчислення сукупного доходу для призначення населенню житлових субсидій, а також механізм подання заяви і декларації в електронній формі.

Тепер при призначенні субсидії до сукупного доходу не враховуватимуть:

  •  вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;
  • сум, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

При цьому уточнено правила розрахунку субсидії для тих, хто досягнув 18-річного віку за станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії. Якщо середньомісячний сукупний дохід такої особи менше прожиткового мінімуму або доходів така особа не має, але вона навчалася на денній формі навчання в загальноосвітніх, профтехнічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії її середньомісячний дохід визначають на рівні одного прожиткового мінімуму.

Для осіб, середньомісячний сукупний дохід яких менше прожиткового мінімуму, але які протягом зазначеного періоду отримували будь-які соцвиплати (пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини тощо) або доходи, що виплачуються особам до досягнення 18-річного віку, — до розрахунку субсидії включатимуть фактичні розміри отриманих ними доходів.

Для осіб, які не отримували доходів, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід визначають на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. В окремих випадках за рішенням районних виконавчих органів міських рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, до розрахунку субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Окрім цього, Кабмін змінив порядок розрахунку доходів для обліку при призначенні субсидії тим, хто перебував на строковій військовій службі. Якщо громадянин проходив строкову службу в рік, за який враховуються доходи при призначенні субсидії, то середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих ним доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

У разі, якщо на момент звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, окрім пенсії, до його середньомісячного сукупного дохіду враховується розмір пенсії за попередній місяць.

Охочі отримати субсидію тепер зможуть подавати заяви та декларації з використанням ЕЦП.

Також передбачено, що надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо збільшується кількість прописаних в квартирі людей. При цьому уточнено порядок автоматичного призначення субсидії на наступний період, а також дії громадян у разі незгоди з рішенням про автоматичне призначення субсидії.

Постанова КМУ від 08.09.2016 № 635  набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл