Оновлено порядок розрахунку субсидій та подання заяв на їх отримання

21 вересня 2016 1172
Уряд переглянув порядок обчислення сукупного доходу для призначення населенню житлових субсидій, а також механізм подання заяви і декларації в електронній формі.

Тепер при призначенні субсидії до сукупного доходу не враховуватимуть:

 •  вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;
 • сум, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

При цьому уточнено правила розрахунку субсидії для тих, хто досягнув 18-річного віку за станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії. Якщо середньомісячний сукупний дохід такої особи менше прожиткового мінімуму або доходів така особа не має, але вона навчалася на денній формі навчання в загальноосвітніх, профтехнічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії її середньомісячний дохід визначають на рівні одного прожиткового мінімуму.

Для осіб, середньомісячний сукупний дохід яких менше прожиткового мінімуму, але які протягом зазначеного періоду отримували будь-які соцвиплати (пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини тощо) або доходи, що виплачуються особам до досягнення 18-річного віку, — до розрахунку субсидії включатимуть фактичні розміри отриманих ними доходів.

Для осіб, які не отримували доходів, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід визначають на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. В окремих випадках за рішенням районних виконавчих органів міських рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, до розрахунку субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Окрім цього, Кабмін змінив порядок розрахунку доходів для обліку при призначенні субсидії тим, хто перебував на строковій військовій службі. Якщо громадянин проходив строкову службу в рік, за який враховуються доходи при призначенні субсидії, то середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих ним доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

У разі, якщо на момент звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, окрім пенсії, до його середньомісячного сукупного дохіду враховується розмір пенсії за попередній місяць.

Охочі отримати субсидію тепер зможуть подавати заяви та декларації з використанням ЕЦП.

Також передбачено, що надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо збільшується кількість прописаних в квартирі людей. При цьому уточнено порядок автоматичного призначення субсидії на наступний період, а також дії громадян у разі незгоди з рішенням про автоматичне призначення субсидії.

Постанова КМУ від 08.09.2016 № 635  набере чинності з дня її офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні