Правомірність акта перевірки, складеного із запізненням

19 вересня 2016 320

Перш ніж відповісти на запит щодо правомірності складання акта документальної перевірки на 13 день після кінцевої дати перевірки та права посадової особи підписувати такий акт, ДФС нагадала, що акт (довідка) документальної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п’яти, а для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, — протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку.

При цьому тривалість документальних планових перевірок не має перевищувати 30 р. дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — 10 р. дн., інших платників податків — 20 р. дн. Продовження строків проведення таких перевірок можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на:

• 15 р. дн. — для великих платників податків;

• 5 р. дн. — щодо суб’єктів малого підприємництва;

• 10 р. дн. — інших платників податків.

Тривалість документальних позапланових перевірок не може перевищувати 15 р. дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — 5 р. дн., інших платників податків — 10 р. дн. Продовження строків проведення цих перевірок також можливе за рішенням керівника контролюючого органу для великих платників податків, суб’єктів малого підприємництва, інших платників податків не більш як на 10, 2 і 5 робочих днів відповідно.

У разі втрати чи пошкодження первинних документів терміни проведення перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених Податковим кодексом України (ПК) строків. А якщо документи було вилучено правоохоронними та іншими органами — до дати отримання копій документів або забезпечення доступу до них.

Разом з тим фіскальна служба зауважила, що ПК не передбачає можливості перенесення законодавчо встановлених термінів складення, реєстрації та вручення платнику податків у встановленому порядку акта перевірки, визнання недійсним або заборони щодо його підписання у зв’язку з порушенням цих термінів.

Лист ДФС від 09.09.2016 9501/С/99-99-14-03-03-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль