Тривалість продовження електронних торгів з реалізації арештованого майна

16 вересня 2016 132
Верховний Суд України відхилив вимоги позивача про визнання частково недійсними електронних торгів.

На думку останнього, мало місце порушення процедури проведення електронних торгів із реалізації арештованого нерухомого майна внаслідок прийняття системою цінової пропозиції від одного з учасників нібито за межами часу, на який могли продовжуватися електронні торги, що вплинуло на їх результати в частині визначення переможця.

Позивач зазначив, що остання цінова пропозиція у межах робочого дня надійшла від нього о 17 год. 59 хв. 42 сек. (торги розпочалися о 9 год. 00 хв.). Оскільки загальна тривалість продовження електронних торгів не могла перевищувати шести годин, вони мали закінчитися о 23 год. 59 хв. 42 сек. Однак системою електронних торгів було прийнято цінову пропозицію від іншого учасника о 23 год. 59 хв., тобто поза межами регламентованого законодавством строку.

Проте ВСУ, виходячи з визначеного законодавством порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, зауважив, що електронні торги розпочинаються у визначений в інформаційному повідомленні про електронні торги день і проводяться протягом одного робочого дня з 9 до 18 год. Якщо остання цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до завершення строку, визначеного в абзаці першому цього пункту, електронні торги автоматично продовжуються на 30 хвилин від часу подачі останньої цінової пропозиції. Загальна тривалість такого продовження не може перевищувати шести годин.

Враховуючи це, загальна тривалість проведення електронних торгів становить дев’ять годин (з 9 до 18 год.), однак за умови надходження останньої цінової пропозиції за 5 хвилин до завершення строку, електронні торги автоматично продовжуються на 30 хвилин від часу подачі останньої цінової пропозиції. Загальна тривалість такого продовження не може перевищувати шести годин і відраховується саме від завершення строку (18 год. 00 хв.), який є чітко визначеним.

Постанова ВСУ від 06.07.2016 № 6-3131цс15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль