Особливості формування податкового кредиту за касовим методом

15 вересня 2016 317
Для платників ПДВ, які формують податковий кредит за касовим методом, податкова накладна включається до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунку платника ПДВ в оплату товарів (послуг).

Таким платникам згідно з пунктом 198.6 Податкового кодексу України (ПК) надано право формувати податковий кредит протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з їх банківських рахунків.

Водночас пункт 50.1 ПК дозволяє платникам виправляти самостійно виявлені помилки у раніше поданій декларації з урахуванням трирічного строку давності, визначеного статтею 102 ПК.

Враховуючи зазначені норми ПК, платник ПДВ, що застосовує касовий метод податкового обліку, суму ПДВ у належно складеній та зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній може включити до складу податкового кредиту:

• у будь-якому наступному звiтному (податковому) перiоді протягом 60 календарних днiв з дати списання коштів з банківського рахунку платника податку

або

надіслати уточнюючий розрахунок (з урахуванням строку давності три роки) до декларації з ПДВ за звітний період, у якому відбулося списання коштів з банківського рахунку платника ПДВ в оплату товарів (послуг).

Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 12.09.2016 № 1430/10/19-00-12-01/12/8368Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль