Рахунок як альтернатива податковій накладній

15 вересня 2016 692
У листі податківці розглянули питання щодо формування податкового кредиту з ПДВ на підставі рахунків за централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

За загальним правилом, підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, а при імпорті товарів — митна декларація. Лише в окремих випадках дозволено використовувати інші документи, перелік яких визначає пункт 201.11 Податкового кодексу України (ПК).

До інших документів, які є підставою для формування податкового кредиту, віднесено й рахунок, який виставляється платнику ПДВ за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку.

Тож якщо виставлений платнику ПДВ рахунок за фактично надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер продавця, то такий рахунок для отримувача послуг є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної.

Поряд з цим податківці зауважили, що нормами ПК не передбачено віднесення до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної суми ПДВ у розмірі суми передплати, якщо така міститься у виставлених рахунках.

Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 12.09.2016 № 2653/10/14-29-12-01-10Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль