Відокремлені підрозділи неприбуткових організацій до реєстру окремо не включаються

15 вересня 2016 237
Згідно зі статтею 95 Цивільного кодексу України філія — це відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Філії не є юридичними особами.

Водночас стаття 133 Податкового кодексу України (ПК) встановлює, що платниками податку — резидентами є суб’єкти господарювання — юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 ПК.

Статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам пункту  133.4 ПК, надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичні особи. Отже, відокремлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій.      

До неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 ПКУ і не є платниками податку на прибуток, зокрема, відносять:

• бюджетні установи;

• громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

• спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;

• житлово-будівельні кооперативи;

• об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

• професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

• сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Тож оскільки з початку 2015 року платниками податку на прибуток є винятково юридичні особи та статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам пункту 133.4 ПК, надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичні особи, відокремлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юридичної особи не підлягають окремому включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Прес-служба ГУ ДФС у м. КиєвіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль