На часі зміни до порядку обліку платників податків та реєстрації платників ПДВ

13 вересня 2016 331
З’явився проект наказу Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

Проект має на меті скасування або спрощення окремих документів, що подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків.

Зокрема, проект скасовує:

• довідку про взяття на облік платника податків (ф. № 4-ОПП). Для платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, запроваджується нова довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП;

• повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (ф. № 16-ОПП).

Водночас затверджується нова спрощена форма заяви для взяття платника податків на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП. Взяття на облік за неосновним місцем обліку також можливе на підставі повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (ф. № 20-ОПП).

Якщо у повідомленні за формою № 20-ОПП платник податків визначив контролюючий орган, в якому він бажає стати на облік за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування (неосновне місце обліку), то він звільняється від обов’язку подання додаткових заяв до контролюючих органів за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.

Окрім цього, вносяться зміни до заяви про взяття на облік за формою № 1-ОПП, згідно з якими під час призначення чи зміни бухгалтера необхідно заповнювати тільки розділ, що стосується даних про бухгалтера.

Спрощується і форма реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ, з якою виключено відомості щодо найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника, місцезнаходження (місця проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ, контактних телефонів тощо. Новою формою заяви передбачено подання лише одного аркуша в разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації.

Детально ознайомитися з проектом можна за посиланням

Прес-служба ДФСПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль