Штраф за непроведення індексації і компенсації за затримку зарплати

7 вересня 2016 1352
Індексація заробітної плати є мінімальною державною гарантією в оплаті праці, за недотримання якої юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого це порушення скоєно.

При цьому компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, за інформацією Держпраці, не є мінімальними державними гарантіями, за недотримання яких накладається зазначений вище штраф. За відповідне порушення роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати.

Що ж до безпідставної невиплати заробітної плати фахівці Держпраці роз’яснили, що приводом для здійснення роботодавцем виплати винагороди, обчисленої, як правило, у грошовому вигляді, з дотриманням встановлених статтею 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР строків та в порядку оплати праці, є виконання працівником роботи.

Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.

Лист Держпраці від 19.05.2016 № 5548/4/4.3-ДП-16  Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль