Звернення контролюючого органу до суду про призначення перевірки — незаконне

7 вересня 2016 291
З позиції ВАСУ, державна податкова інспекція не наділена повноваженнями на звернення до суду буд-якої юрисдикції з позовною вимогою про призначення документальної позапланової виїзної перевірки платника податків.

Адже суб’єкт владних повноважень має право звернутися з позовом до відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, винятково у випадках, які прямо передбачені законом. Так, право для звернення до суду органів доходів і зборів передбачено статтею 20 Податкового кодексу України (ПК).

Однак жодним нормативно-правовим актом, у тому числі ПК, не передбачено право органу доходів і зборів звертатися до адміністративного суду з позовом про призначення документальної позапланової виїзної перевірки.

Посилання податківців на пункт 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII є помилковим. Адже зазначеною нормою не передбачено право органу доходів і зборів на звернення до суду з позовом про призначення позапланової виїзної перевірки, а лише визначено, що підставою для проведення перевірки (в період мораторію на перевірки) може бути рішення КМУ або суду.

Ухвала ВАСУ від 10.08.2016 № К/800/2469/16 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль