За яким документом списувати ПММ — обґрунтував суд

5 вересня 2016 2488
Чинним законодавством не встановлено перелік первинних документів, які оформлюються при здійсненні тих чи інших операцій.

А відтак господарська операція може опосередковуватися складенням будь-якого первинного документа, який містить обов’язкові реквізити та/або відповідає законодавчо установленим вимогам щодо його складення (за наявності таких вимог).

Такого висновку дійшов суд, визнавши незаконним податкове повідомлення-рішення про донарахування підприємству податкових зобов’язань з ПДВ та застосування штрафних санкцій. Зокрема, підставою для прийняття такого рішення слугувало ненадання підприємством до перевірки розрахунків нормативних витрат палива автотранспорту, списаного в подальшому як таке, що використане під час здійснення господарської діяльності. На підставі цих розрахунків відповідно до Норм витрат палива та мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтрансу від 10.02.1998 № 43 (далі — Норми № 43), на думку податківців, і має здійснюватися списання ПММ на підприємстві. При цьому податківці відхилили як підтверджувальні облікові документи, складені підприємством, на підставі яких здійснювався облік палива при транспортуванні товару.

Однак, із позиції суду, Норми № 43 — це галузевий нормативний акт, призначений для планування потреби підприємств, організацій та установ в паливно-мастильних матеріалах і контролю за їх витратами, ведення звітності, запровадження режиму економії і раціонального використання нафтопродуктів. Цей документ також може застосовуватись для розроблення питомих норм витрат палива. При цьому зазначений нормативно-правовий акт не може визначати прав та обов’язків підприємства, оскільки не пройшов державної реєстрації в Мін’юсті.

Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 18.08.2016 № 826/13368/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль