Правомочності банку на витребування підтвердних документів у клієнтів

5 вересня 2016 291
За повідомленням НБУ, банки як суб’єкти первинного фінансового моніторингу у випадках, встановлених законом, зобов’язані здійснювати ідентифікацію, верифікацію клієнта (його представника), вивчення клієнта та уточнення інформації про нього.

Тобто банк має право витребувати, а клієнт, представник клієнта зобов’язані подати інформацію (офіційні документи), необхідну (необхідні) для ідентифікації, верифікації, вивчення клієнта, уточнення інформації про клієнта, а також для виконання банком інших вимог законодавства у сфері запобігання відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму. Зокрема, з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) банк витребовує у клієнта ― юридичної особи інформацію та/або документи, що підтверджують наявність структури власності такого клієнта.

При цьому банк зобов’язаний підтверджувати вжиті заходи, зокрема щодо уточнення/додаткового уточнення інформації про клієнта, на підставі офіційних документів та/або інформації, одержаної від клієнта (представника клієнта) і засвідченої ним, а також з інших джерел, якщо така інформація є публічною (відкритою).

Отже, банки, з метою уточнення інформації про клієнта, можуть використовувати дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб ― підприємців та громадських формувань як додаткове джерело інформації.

У разі коли клієнт на запит банку щодо уточнення інформації про себе не подав відповідну інформацію (офіційні документи та/або належно засвідчені їх копії), банк може відмовити у проведенні фінансових операцій (обслуговуванні).

Лист НБУ від 10.08.2016 № 25-0004/67202Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль