Повернення декларантові надмірно сплачених митних платежів

26 серпня 2016 443
Фіскальна служба надала рекомендації щодо дій митниць під час повернення надмірно сплачених митних платежів після скасування судом рішення про коригування митної вартості товарів.

Так, якщо суд визнає рішення і дії митних органів із зазначених питань протиправними, зобов’яже вчинити певні дії відповідно до вимог митного законодавства, при цьому в рішенні суду буде констатована неправильність або хибність рішень чи дій митних органів, які зумовили (призвели, потягли) помилкову та/або надмірну сплату сум митних платежів, ці платежі повертають декларанту. 

Такі кошти повертають на підставі заяви декларанта та у місячний строк з дня прийняття висновку митного органу, що оформлював митну декларацію, про повернення помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи.

Однак, як свідчить практика, у більшості випадків митниці формально підходять до розгляду заяв платників податків про повернення коштів, сплачених до бюджету на підставі скасованих у судовому порядку рішень фіскальних органів, і відмовляють у підготовці висновку з таких підстав:

  •  питання повернення коштів не було предметом розгляду судової справи про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості або визначення коду товару;
  • митниця подала касаційну скаргу на судові рішення у справі про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості;
  •  повернення коштів з державного та місцевого бюджетів здійснюється на підставі виконавчих документів винятково органами Казначейства.

Такий підхід до питання повернення надмірно сплачених коштів призводить до повторного звернення декларанта до суду і виникнення іншої категорії спорів, пов’язаної з оскарженням бездіяльності митного органу.

Тож митниці, з позиції ДФС, мають вжити інших заходів щодо повернення сум можливої переплати митних платежів на підставі згаданих судових рішень. Зокрема, спрямувати запити в податкову інспекцію за місцем реєстрації платника податків щодо використання/невикористання ним права зменшити свої податкові зобов’язання відповідних податкових періодів, які стосуються оскаржених у судовому порядку митних оформлень товарів.

Також ДФС звернула увагу на те, що оформлення митницею висновку про повернення платникам податків помилково та/або надмірно сплачених митних та інших платежів здійснюється на пiдставi оформлених додаткової митної декларації або аркуша коригування.

Лист ДФС від 04.08.2016 № 26593/7/99-99-19-01-01-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль