Перевіряльники не можуть нараховувати пеню на суми розстроченого податкового боргу

19 серпня 2016 209
Із дати прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення податкового боргу і до закінчення строку дії договору про розстрочення пеня на розстрочену суму боргу не нараховується.

На цьому наголосив суд, зобов’язавши контролюючий орган скасувати пеню, нараховану на договір про розстрочення податкового боргу. Оскільки розстрочення прямо передбачає перенесення строків сплати, а в договорі про розстрочення прямо визначені нові строки сплати, то штрафні санкції могли бути нараховані лише за порушення платником податків нових строків. Однак платник податків розстрочений податковий борг і проценти сплачував у розмірах та у строки, визначені договором.

Як було встановлено судом, початком періоду нарахування контролюючим органом пені за договором про розстрочення податкового боргу є дата укладання цього договору. Тобто контролюючий орган застосував строк для нарахування пені без урахування того, що строки сплати платником податків податкового боргу є перенесеними відповідно до статті 100 Податкового кодексу України (ПК).

Водночас на розстрочені (відстрочені) суми, що залишились не сплаченими, пеню та штраф за ПК нараховують лише з дня, наступного за днем розірвання договору. Спірний договір про розстрочення податкового боргу не розривався. А тому нарахування податківцями пені на суми розстроченого платнику податкового боргу за період дії такого договору є протиправним.

 

Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.08.2016 № 876/11887/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль