Підприємець зобов’язаний вести трудові книжки своїх працівників

17 серпня 2016 554
На думку Мінсоцполітики, підприємець зобов'язаний завести для працівника, який приступає до роботи вперше, трудову книжку.

Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів.

З огляду на це, Мінсоцполітики вважає, що працівнику, який приступає до роботи вперше, трудова книжка має бути заведена й фізичною особою — підприємцем. Оскільки у разі трудових відносин для працівника фізична особа — підприємець є роботодавцем, то саме вона заповнює першу сторінку трудової книжки і ставить печатку у разі її наявності.

Окремо регулятор нагадав, що запис про період зайняття особою підприємницькою діяльністю, не вноситься до трудової книжки. А  трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізосіб — суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізосіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.

 

Лист Мінсоцполітики від 29.06.2016 № 3475/0/10-16/06

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль