Безплатне харчування під час відрядження: що з добовими

11 серпня 2016 1147
Столичні податківці повідомили, що для працівників підприємств, установ та організацій, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, у разі коли до рахунків на оплату вартості проживання у готелях не включаються витрати на харчування, граничні норми добових витрат для відряджень у межах України становлять 30 грн.

При цьому витрати на харчування, які включені до рахунків на оплату вартості проживання, оплачуються відрядженим за рахунок добових. Тобто від того, скільки разів працівник харчувався, залежить розмір належних йому добових.

Так, якщо до рахунків вартості проживання у готелях включаються витрати на одноразове харчування, то норми добових витрат становлять 24 грн. (80%), дворазове харчування — 16,50 грн. (55%), триразове харчування — 10,50 грн. (35%).

Для працівників госпрозрахункових підприємств розмір добових необмежений. Але при цьому не оподатковуються ПДФО добові, розмір яких не більше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження в межах України. Для відряджень за кордон неоподатковуваний розмір добових — 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження.

Якщо за рішенням керівника підприємства добові будуть відшкодовані у більшому розмірі, то сума перевищення буде вважатися додатковим благом. При цьому до суми перевищення потрібно застосувати натуральний коефіцієнт.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 01.08.2016 № 17236/10/26-15-13-01-12Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль