Вимоги до первинки підприємця-єдиноподатника

10 серпня 2016 3645
Показники податкової декларації платника єдиного податку, у т. ч. сума доходу ФОП, мають бути підтверджені первинними документами, які у разі потреби мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок.

Це зазначили податківці, зауваживши, що з метою підтвердження сум, які не відносяться до складу доходу єдиноподатника, ФОП повинні мати відповідні документи (договори, банківські документи тощо). Зокрема, у разі якщо надходили транзитні кошти для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, суми кредиту в інвалюті, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку, суми завдатку, якщо поверталися кошти, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок ФОП-єдиноподатника.

Для підтвердження даних податкового обліку, у т. ч. даних податкових декларацій з ПДВ, можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані єдиноподатником, за виявлення факту неутримання ПДФО під час виплати доходу громадянам до нього застосовуються штрафи як до податкового агента (п. 127.1 Податкового кодексу України; ПК) та на суму податкового боргу нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання (пп. 129.1.1 ПК).

Штрафи можуть бути застосовані і за незбереження первинки відповідно до пункту 121.1 ПК.

Також до фізосіб, які не ведуть або ведуть з порушенням облік доходів та витрат, застосовуються адмінштрафи.

Лист ДФС від 17.05.2016 № 10714/6/99-99-13-04-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль