Коли можна не відповідати на запит податківців

8 серпня 2016 1474
Запит контролюючого органу про надання інформації, який не містить посилань на підстави для його надіслання, суд визнав таким, що не відповідає вимогам пункту 73.3 Податкового кодексу України (ПК).

Тому відсутність відповіді на такий запит, складений з порушенням законодавчих вимог, не може бути підставою для проведення позапланової виїзної документальної перевірки. Критерієм для встановлення достатності наданих пояснень та підтвердних документів має бути зміст порушень, викладених контролюючим органом у запиті.

При цьому цитування повного тексту конкретної норми ПК не може бути розцінене як обгрунтування конкретних підстав направлення такого запиту відповідно до вимог статті 73 ПК. Будь-яких інших підстав та обгрунтувань спірний запит податківців про надання інформації та її документального підтвердження за господарськими відносинами платника з його контрагентом не містить.

А це свідчить про відсутність у позивача обов’язку надавати відповідь на запит.

Згідно з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 27.01.2015 (справа № 21-425а14), нормами ПК із дотриманням балансу публічних і приватних інтересів встановлені умови та порядок прийняття контролюючими органами рішень про проведення перевірок. Лише їх дотримання може бути належною підставою наказу про проведення перевірки.

Тому визнано безпідставним і винесення контролюючим органом наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податків, а сам наказ скасовано.

Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 21.07.2016 № 826/20835/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль